Pivní festival Beerfest zažije v Ostravě svou premiéru

30.05.2016 (22:53)
Ostrava - První ročník dvoudenního festivalu piva Beerfest Ostrava láká návštěvníky na širokou škálu piv nejrůznějších pivovarů a bohatý doprovodný program. Festival se koná ve dnech 17. a 18. června v bývalém průmyslovém areálu Dolní oblasti Vítkovic.

Ti co na Beerfest zavítají, dostanou možnost ochutnat přes sto pivních značek od třiceti pivovarů z dvaceti různých českých měst a obcí. Mezi ty největší patří Radegast, Bernard nebo Zubr a menší pivovary pak bude zastupovat například Valašský pivovar z Kozlovic, Městský pivovar Štramberk či Pivovar Garage.

Cílem festivalu je mimo jiné také dostat do širšího povědomí právě menší a ne tolik známé městské pivovary.

„V posledních letech nastal ohromný boom minipivovarů, které jsou rozesety po městských a vesnických restauracích, a pokud člověk není místní, nebo na daný podnik náhodou nenarazí, často se o řadě pivovarů vůbec nedozví. Naším cílem proto bylo dostat na Beerfest co nejvíce pivovarů, aby nabídka byla co nejpestřejší a návštěvníci měli v průběhu dvou dnů z čeho vybírat,“ uvedla hlavní pořadatelka Beerfestu Gabriela Kuncová.

O zábavu během dvou festivalových dnů se postará bohatý doprovodný program a celkem šestnáct hudebních interpretů a skupin. Mezi největšími lákadly jsou kapely Olympic, Divokej Bill nebo Wohnout. Hudební program začíná v pátek v 15:30 hodin a v sobotu už ve 13:00. V nočních hodinách program zakončí DJ Robert Burian, Dara Rollins a House Madness.

Kromě hudby si organizátoři připravili také řadu soutěží, závodů v pití piva a podobně. Pro fotbalové fanoušky bude v pátek v 18 hodin k dispozici také fan zóna s velkoplošnou projekcí fotbalového zápasu mezi Českem a Chorvatskem na Mistrovství Evropy. Rodiče budou mít možnost zabavit své ratolesti v zóně pro děti se skákacími hrady, trampolínami a dalšími atrakcemi.

Pokud tedy nemáte třetí červencový víkend co dělat, určitě se přijďte se svými přáteli do Vítkovic pobavit a ochutnat nejrůznější druhy piv.
Autor: jonj
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Kultura by Vs tak mohlo zajmat:

V Ostravě se bude opět Rubat! Majáles začíná!

Zahjen majlesovho msce na Masarykov nmst | FOTO: facebook Majles Ostrava
Ostrava - Majáles od nepaměti patří posledním studentským slavnostem před dlouhým a náročným zkouškovým obdobím. Nejinak tomu bude i v Ostravě, k... cel lnek
 

Indie session podeváté v Barráku

Foto z jnovho Indie session | FOTO: facebook Indie session
Ostrava - Hned čtyři kapely se představí v pátek 29. dubna v ostravském klubu Barrák. Skupiny vystoupí v rámci festivalu Indie session, který se ve sv... cel lnek
 
Ptek 2. prosince 2022
svtek m Blanka a ztra Svatoslav
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.